inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

Nezařazené

Lekce JÓGY v roce 2024!

Zdravím všechny návštěvníky mých stránek,

ráda bych informovala také touto cestou o lekcí, které budou probíhat od 01/24.

Pokračujeme v těchto lekcích:

1. JógaFlow – dynamická lekce co do stylu nejvíce se blížící Ashtanga józe 1. série / mírně zjednodušená a zkrácená, středy 18:30-19:45, malá tělocvična ZŠ Beneše / vedle Bastienu/, vstup na permanentky /5 nebo 10 vstupů/, 1. lekce testovací- zdarma, přineste si svou jógamatku a malou deku

2. YinFlow- velmi pomalé antistresové plynutí  na vlnách dechu , 18:30-19:45, malá tělocvična ZŠ Beneše / vedle Bastienu/, vstup na permanentky /5 vstupů/, po lekci možnost malého občestvení YogaChai+ sušenka / zahrnuto v ceně lekce/, 1. lekce testovací zdarma, přineste si svou jógamatku, malou deku, případně jóga blok / pokud vlastníte/ a kelímek na čaj

3. Výhledově plánuji také tzn.  “ Kundaliní experience”,  mám představu 5 workshopů / únor – červen / 1x v měsíci , pondělí nebo úterý od  cca 18:45 hod. jednalo by se o 2 hod. prodlouženou lekci KY na určitě aktuàlní téma s meditací, mantrou, povídáním a občerstvením

Ohledně bodu 3 budu průběžně informovat.

Lekce v bodech 1+2 budou začínat v týdnu od 8/1/2024.

A teď už nezbývá než popřát vàm v novém roce 2024 hodně zdraví, pohody, laskavosti, vděčnosti a osobní disciplíny.

Nechť všechny bytosti  šťastny jsou, Namasté.

Jana B.K. Wilczková

Stále žiju….stále dýchám…stále praktikuji jógu a věnuji se výživě! :-))

Namaste,…

zdravím všechny příchozí….dlouho jsem tady nebyla :-) Tímto bych jen chtěla informovat, že vše stále plyne, stále oddaně praktikuji jógu (tento měsíc to bude už neuvěřitelných 6 let, co jsem začala praktikovat každý den ve smyslu Ashtangové filozofie..:-) Čas letí….

Jsem ráda, že mě konečně Vesmír zrovna dnes „zavál“ na moje již tak trochu živořící webové stránky, a aby mě nakopnul k jejich upravení (alespoň pro začátek).. Stalo se tak, malinko jsem poopravila záložky, aby tam nebyly zavádějící informace, ale úpravy budou ještě pokračovat, takže nevylučuji, že najdete ještě něco, co není aktuální.

Budu se snažit, aby od nového roku zde přibyly zase nějaké hezké příspěvky, anebo alespoň informace o tom, KDE, CO, a JAK co se týče mých aktivit na poli jógy a výživy…

Děkuji za shovívavost a trpělivost.

A pokud máte chuť ještě před koncem roku 2023 něco se sebou udělat a zkusit například jógu na mých lekcích, pak vězte, že je ještě možnost přijít na lekce JógyFlow ve středy (6.12. a 13.12. od 18:00-19:45) v malé tělocvičně ZŠ Beneše – vedle Bastienu a dále ve čtvrtky (7.12. a 14.12.) ve stejném čase a na stejném místě….

Ráda vás uvidím! A pak až v novém roce 2024 s novými výzvami a nápady, pokud Vesmír dá (moje slovenská babička vždycky říkala „keď Boh dá“ :-)

S úctou a láskou,

Jana B.K. W.

Motto – nové!

It is up to us to allow the obstacles in our lives to be the EXCUSE for our FAILURE… or the REASON behind our SUCCESS…:-)

Je jen a jen NA NÁS, zda překážky, se kterými se v životě setkáme, budou OMLUVOU pro naše selhání…..nebo DŮVODEM našeho ÚSPĚCHU!

Dýňový chlebíček

Dýňový chlebíček sypaný slunečnicovými semínky

1/4 hrnku rostlinného mléka (sojové, mandlové apod.)

malá lžička citronové šťávy

1 plechovka dýňového pyré nebo 1 menší hrnek rozvařené a vychlazené dýně Hokkaidó nebo máslové dýně

1 hrnek třtinového cukru

2 PL agávového sirupu nebo javorového sirupu

trochu vanilkové tresti nebo vanilkové lusk

2 lžičky perníkového koření

2 hrnky celozrnné mouky (špaldová nebo jiná)

1 lžička sody

1 lžička prášku do pečiva bez fosfátů (DM nebo zdravá výživa), případně prášku do perníku

slunečnicová nebo ďýňová semínka na posypání

Rozehřejte troubu na 200st., vyložte chlebíčkovou formu papírem na pečení.

Vidličkou prošlehejte rostlinné mléko s citronovou šťávou, až trošičku „zhoustne“

V misce rozmixujte dýňové pyré s cukrem, sirupem a vanilkou.

Ve velké míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, sodu, perníkové koření a pak vmíchejte také dýňovou směs a pořádně promíchejte, až se směs spojí a je hladká.

Nalijte směs do chlebíčkové formy, uhlaďte na povrchu a posypte slunečnicovými nebo dýňovými semínky.

Přikryjte alobalem shora a pečte asi 1 hodinu nebo do té doby, než bude zapíchnuté a vytažené párátko suché, tzn. směs bude uvnitř upečená. Ke konci pečení alobal sundáte.

Nechte vychladnout a krájejte na plátky. Celý bochníček lze zmrazit a servírovat kdykoli.

Dobrou chuť!

Recepty z akce „Jak na zimní blues s KY“

Namaste!

Jak jsem slíbila, zde jsou recepty na pokrmy servírované na akci „KY proti zimnímu blues..“, která se uskutečnila v Karviné ve čtvrtek 15.12.2016

1. RAW kešu kuličky

10 dkg kešu

10 dkg jemných ovesných vloček

1 malý balíček karobových bonbonů (100g?)

1-2 lžíce tahini (tmavá sezamová pasta)

agáve sirup dle chuti (asi 1-2 lžíce)

smíchat vše v mixeru, karobové bonbony je možné vložit do mixeru později, pokud chcete mít kuličky světlejší, jinak se karob rozpustí a kuličky budou tmavé. Tvořit kuličky a obalovat ve směsi sojového sušeného mléka (případně rýžového, ovesného apod.) a mletého kokosu. Nechat chladit v lednici.

2. Citronovo-anýzové sušenky s perníkovým kořením ve tvaru sněhových vloček (viz recept na mých stránkách ve starších příspěvcích pod názvem „citronovo-zázvorové sušenky“, jen přidáte perníkové koření a vykrajujete…:-)

3. Šafránová mléčná rýže (hřejivý zimní pokrm)

600 ml mléka (kravské plnotučné nebo rostlinné)

1 špetka soli

100 mléčné rýže (kulaté)

1 špetka šafránových vláken

skořice (2 tyčinky + mletá skořice)

akátový med nebo agávový sirup

Mléko osolte a přiveďte k varu. Vsypte rýži a na mírném plameni nechejte 30-35 min. spíše bobtnat než vařit společně s tyčinkami skořice, přitom častěji míchejte. Šafránová vlákna rozmělněte v hmoždíři, smíchejte s 2PL teplé vody a nechejte 10 min. odležet. Šafrán vmíchejte do rýže v půlce doby vaření (v té době můžete skořici vytáhnout). Jakmile je rýže měkká na skus, odstavte z plamene, vmíchejte agávový sirup nebo med (med ne do horké rýže) a můžete ještě přidat mletou skořici.

4. Vegetariánská verze „kuřecího“ biryani s kešu

Na másle nebo ghí osmahněte 1 nasekanou cibulku, přidejte 1 bobkový list, kousek celé skořice, 1 lžičku kurkumy, přibližně 3-4 lžičky koření Madras (nebo 4 lžíce hotové omáčky Madras curry (omáčku ve skle nebo koření lze koupit ve specializované sekci obch.řetězce Tesco, koření Madras je také výborné na rybí kari). Vše nechte teplem rozvonět. Přidejte kousky nakrájeného masa ROBI (rostlinná bílkovina, lze koupit ve zdravých výživách, prodává se mražené a stačí jen trochu tepelně upravit), opečte a smíchejte s kořením.

Posléze přidejte 300g propláchnuté rýže Basmati, 50-80g rozinek – propláchnutých,a zalijte 850 ml kuřecího nebo vegetariánského vývaru. Stáhněte plamen na minimum, hrnec přiklopte a duste, dokud rýže nezměkne a vše se nespojí. Nakonec vmíchejte ořišky kešu a případně čerstvý koriandr nebo petrželku či bazalku.

Také jsme podávali „čočkové chroupání“, což je výživnější náhražka bramborových lupínků, vyrábí je Green Apotheke (www.greenapotheke.cz) a lze zakoupit také v prodejnách zdravé výživy. (stejně jako hrachové chroupání :-)

5. Dýňový chlebíček – recept bude přeložen z angličtiny a vložen zvlášť.

Dobrou chuť všem!

Jsem ráda, že vám pokrmy chutnaly a budu se těšit na některou z dalších akcí..

Jana BKW.

Chia Fresca (Iskiate)-nápoj na horké letní dny

2 – 3 lžičky semínek chia

3 dcl neperlivé vody

šťáva z citrónu/limetky (dle chuti)

můžeme dosladit stévií, medem nebo nektarem z agáve

Semínka chia smícháme ve sklenici nebo v láhvi s vodou a necháme 5 – 10 minut odpočinout (mezitím několikrát promícháme/protřepeme, aby všechny semínka chia na sebe navázala vodu a začala želírovat). Poté přidáme šťávu s citrónu a můžeme osladit. Svěží nápoj bez rafinovaného cukru a syntetických sladidel je připraven ke konzumaci. Nápoj je možno vzít i sebou na trénink, do práce atd.

Nápoj je osvěžující variantou nejen pro horké letní dny, ale je také výborným drinkem před sportem/závodem/tancem/tůrou…nebo i před fyzicky náročným pracovním výkonem. Nápoj „Chia Fresca“ (čia freska) je tradičním nápojem v některých zemích Latinské Ameriky a oblíbili si jej zejména tamní skvělí běžci. Semínka chia pomáhají udržovat tělo hydratované (díky gelové vrstvě, kterou okolo sebe z tekutin tvoří) a navíc dodávají zdravou energii z živin obsažených v chia. Semínka chia nemají žádnou specifickou chuť, tudíž nápoje chutí nijak neovlivňují, tudíž je možné pít chia i jen tak samotná s vodou.

TIP: Rozmixujte oblíbené ovoce (může být i mražené), přidejte vodu a chia – osvěžující koktejl zažene žízeň a dodá energii.

Více zde: http://www.seminkachia.cz/news/chia-fresca-iskiate-osvezujici-napoj-se-seminky-chia/

„Zlaté mléko“ pro vnitřní i vnější krásu

Zlaté mléko: nápoj pro krásu

Dr. David Frawley ve své předmluvě ke knize „KURKUMA-ájurvédské koření života“

Ingredience:

1/8 lžičky kurkumy (nejlépe BIO, např. Organic India)

1/2 hrnku vody

asi 240 ml mléka

2 polévkové lžíce mandlového oleje v BIO kvalitě

med na ochucení

1 kardamonový lusk (volitelné)

Postup:

Zahřívejte kurkumu společně s vodou až do chvíle, kdy se vytvoří něco jako pasta. Bude to trvat asi 8 minut. Pokud potřebujete více vody, přidejte. Mezitím přiveďte k varu mléko (nejlépe BIO nebo syrové nehomogenizované a nepasterované) společně s mandlovým olejem. Jakmile mléko začne vařit, odstavte jej bokem. Smíchejte mléko s kurkumovou pastou, můžete použít i mixér. Dochuťte medem. Kardamon můžete přidat ke kurkumě a vařit společně s vodou na pastu.

Pokud chcete, můžete si připravit i větší množství pasty a uchovat i v lednici, vydrží až 40 dní. Poměr kurkumy a vody je 1 díl kurkumy na 4 díly vody.

CHIA dezert

Tento skvělý dezert můžete použít jako odpolední svačinu nebo náhradu večeře :-)

Seminka rostliny CHIA mají také vysoký obsah omega-3 mastných kyselin a navozují pocit sytosti.

1 lžíce semínek smíchaná se 3 lžícemi vody může také nahradit 1 vejce v případě, že potřebujete neživočišnou náhražku.

Recept:

1 plechovka kokosového mléka (asi 400g)

1 polévková lžíce kvalitního medu nebo javorového sirupu

4 polévkové lžíce semínek CHIA

1 lžička skořice

Smíchejte všechny ingredience, nalijte do pohárků nebo silikonových formiček, můžete nahoru dozdobit ovocem či plátky mandlí a nechte zchladit v lednici asi 30 min. Dezert v lednici vydrží (nejlépe v nějaké uzavíratelné nádobě, aby nenabral „pachy“ z lednice) 5-6 dní. Pokud ho ovšem dříve nesníte! :-) Dobrou chuť!

Příště „CHIA FRESCA“ – nápoj jihoamerických běžců!

Plněné ovesné sušenky

Ingredience:

130 g celozrnné mouky

70 g hladké mouky

100g třtinového cukru

160g ovesných vloček

160g másla, změklého

2 vejce

2 lžičky prášku do pečiva bez fosfátů

špetka soli

rybízová/malinová marmeláda

plátky mandlí na ozdobu

Prvních osm surovin smíchejte a vypracujte těsto. Tvořte z něj kuličky velké jako golfový míček, dávejte na plech vyložený pečicím papírem a uprostřed každé udělejte důlek. Do něj dejte lžičku marmelády, posypte plátky mandlí a pomalu pečte dozlatova při 110 stupních.

Pro 6 osob /příprava 25 minut /pečení asi 20 minut

Recept měsíce: Citronovo-anýzové sušenky

Místo anýzu můžete zvolit tymián. Pokud nechcete péct celou dávku, můžete půlku těsta dát do mrazáku na později. Z těsta se uválí 2 válce, nechají se v chladu ztuhnout, pak nakrájíte sušenky a máte bleskově upečeno. Dávka v receptu vystačí na asi 70ks sušenek. :-)

3 1/4 hrnku polohrubé mouky

2 lžičky prášku do pečiva bez fosfátů

1/4 lžičky soli

2 lžičky anýzu (rozdrtit v hmoždíři), suš. tymiánu nebo případně 2 lžíce čerstvého tymiánu

250g BIO másla pokojové teploty

1 1/2 hrnku třtinového cukru

2 lžíce nastrouhané citronové kůry (z bio citronu!)

1 lžíce čerstvého nastrouhaného zázvoru

1 vejce

2 lžíce citronové šťávy

javorový sirup (nebo jiný- z agáve, rýžový apod.) na potření

sezam na posypání

Do jedné mísy přesejeme mouku, prášek do pečiva, sůl a koření. Povolené máslo našleháme s kůrou, cukrem a zázvorem. Vmícháme citronovou šťávu, vejce a spojíme se sypkou směsí v míse. Mícháme dokud sypká směs nezačne držet pohromadě. Rozdělíme na poloviny a vytvarujeme 2 válce o průměru 5cm. Zabalíme do folie a necháme nejméně 2 hodiny chladit (může být i přes noc). Také můžeme zamrazit a použít kdykoliv jindy. Nakrájíme na kolečka (válec u toho pootáčíme, aby kolečka nebyla šišatá, jak ne něj tlačíme nožem), potřeme javorovým sirupem a posypeme sezamem. Pečeme na 165 C, vyskládáme na plechu s pečicím papírem. Peče se asi 15 min., vytahujeme, jakmile okraje začínají zlátnout.

Dobrou chuť!

Pamatujte na co nejčerstvější ingredience. Kvalita ingrediencí rovná se kvalita výrobku! Bio citron je téměř nutností (koupíte v Bille). Prášek do pečiva bez fosfátů dostanete v obchodech se zdravou výživou nebo v DM drogerii.