inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

JógaFlow – jógové plynutí na vlnách dechu

Mgr. Jana Wilczková – lektor JógyFlow

JógaFlow – ne tak těžká, abyste ji nezvládli, ne tak snadná, abyste se nudili….

Nepotřebuje téměř nic, jen jógamatku, trochu prostoru, ochotu pravidelně praktikovat a otevřenou mysl.

V první fázi se zpravidla zaměřujeme na fyzickou stránku-ÁSANU /soubor cvičení k posílení těla/-, abychom „osekali neotesané tělo i mysl“ ., ačkoliv ÁSANA je až na 3.místě v 8-stupňovém systém jógy. V další fázi pak přicházejí postupně další vrstvy/stupně jógy a její filozofie, pokud jsme otevření a věnujeme se józe pravidelně.

Prvním a druhým stupněm v Patandžaliho jógovém systému jsou zákazy a příkazy, nebo jemněji doporučení a návody/Jama a Nijama/. Jsou to základní etické pokyny, které směrují náš život. Ačkoliv jógu u nás vnímáme především jako cvičební styl, jsou to právě jama a nijama, které by nás měly provázet v každodenním životě i mimo prostory jógových studií. Jama a nijama mohou být nesnadné pro toho, kdo má slabé tělo, je třeba nejprve začít pracovat na fyzické úrovni, proto se zpravidla začíná jógovými ásánami a později připojujeme dechové techniky – Pranajámu- a další vrsty jógové filozofie. Mysl a tělo jsou spojité nádoby, vzájemně se posilují i oslabují. Třetím stupněm je proto ÁSANA (fyzické ásány).

Kvality typické pro jógu jsou pružnost, pohodlí a přizpůsobení. Každý tedy podle svých možností, na mysli bychom měli mít především smysl cvičení, ne jejich dokonalé provádění. Soustřední každou pozici korunuje. Fyzickým cvičením také odpoutáme naši mysl od okolního světa a učíme se vnímat jednotlivé vrstvy těla (fyzické, mentální a duchovní).

Krása vychází zevnitř…

Co přináší JógaFlow?

• Dává energii a vitalitu, napomáhá relaxovat mysli i tělu

• Uvolňuje stres, depresi i nespavost

• Pomáhá proti bolestem zad a neurózám

• Posiluje nervový a imunitní systém

• Upravuje metabolismus, trávení (kontrola váhy)

• Zvyšuje cirkulaci a čistí krev

• Zvyšuje svalovou sílu a flexibilitu

• Vyrovnává svalové disbalance (vhodné pro sportovce)

• Má protistárnoucí účinky fyzické i psychické