Chia Fresca (Iskiate)-nápoj na horké letní dny

2 – 3 lžičky semínek chia

3 dcl neperlivé vody

šťáva z citrónu/limetky (dle chuti)

můžeme dosladit stévií, medem nebo nektarem z agáve

Semínka chia smícháme ve sklenici nebo v láhvi s vodou a necháme 5 – 10 minut odpočinout (mezitím několikrát promícháme/protřepeme, aby všechny semínka chia na sebe navázala vodu a začala želírovat). Poté přidáme šťávu s citrónu a můžeme osladit. Svěží nápoj bez rafinovaného cukru a syntetických sladidel je připraven ke konzumaci. Nápoj je možno vzít i sebou na trénink, do práce atd.

Nápoj je osvěžující variantou nejen pro horké letní dny, ale je také výborným drinkem před sportem/závodem/tancem/tůrou…nebo i před fyzicky náročným pracovním výkonem. Nápoj „Chia Fresca“ (čia freska) je tradičním nápojem v některých zemích Latinské Ameriky a oblíbili si jej zejména tamní skvělí běžci. Semínka chia pomáhají udržovat tělo hydratované (díky gelové vrstvě, kterou okolo sebe z tekutin tvoří) a navíc dodávají zdravou energii z živin obsažených v chia. Semínka chia nemají žádnou specifickou chuť, tudíž nápoje chutí nijak neovlivňují, tudíž je možné pít chia i jen tak samotná s vodou.

TIP: Rozmixujte oblíbené ovoce (může být i mražené), přidejte vodu a chia – osvěžující koktejl zažene žízeň a dodá energii.

Více zde: http://www.seminkachia.cz/news/chia-fresca-iskiate-osvezujici-napoj-se-seminky-chia/

Komentáře