inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

Chia Fresca (Iskiate)-nápoj na horké letní dny

2 – 3 lžičky semínek chia

3 dcl neperlivé vody

šťáva z citrónu/limetky (dle chuti)

můžeme dosladit stévií, medem nebo nektarem z agáve

Semínka chia smícháme ve sklenici nebo v láhvi s vodou a necháme 5 – 10 minut odpočinout (mezitím několikrát promícháme/protřepeme, aby všechny semínka chia na sebe navázala vodu a začala želírovat). Poté přidáme šťávu s citrónu a můžeme osladit. Svěží nápoj bez rafinovaného cukru a syntetických sladidel je připraven ke konzumaci. Nápoj je možno vzít i sebou na trénink, do práce atd.

Nápoj je osvěžující variantou nejen pro horké letní dny, ale je také výborným drinkem před sportem/závodem/tancem/tůrou…nebo i před fyzicky náročným pracovním výkonem. Nápoj „Chia Fresca“ (čia freska) je tradičním nápojem v některých zemích Latinské Ameriky a oblíbili si jej zejména tamní skvělí běžci. Semínka chia pomáhají udržovat tělo hydratované (díky gelové vrstvě, kterou okolo sebe z tekutin tvoří) a navíc dodávají zdravou energii z živin obsažených v chia. Semínka chia nemají žádnou specifickou chuť, tudíž nápoje chutí nijak neovlivňují, tudíž je možné pít chia i jen tak samotná s vodou.

TIP: Rozmixujte oblíbené ovoce (může být i mražené), přidejte vodu a chia – osvěžující koktejl zažene žízeň a dodá energii.

Více zde: http://www.seminkachia.cz/news/chia-fresca-iskiate-osvezujici-napoj-se-seminky-chia/

Komentáře