„Zlaté mléko“ pro vnitřní i vnější krásu

Zlaté mléko: nápoj pro krásu

Dr. David Frawley ve své předmluvě ke knize „KURKUMA-ájurvédské koření života“

Ingredience:

1/8 lžičky kurkumy (nejlépe BIO, např. Organic India)

1/2 hrnku vody

asi 240 ml mléka

2 polévkové lžíce mandlového oleje v BIO kvalitě

med na ochucení

1 kardamonový lusk (volitelné)

Postup:

Zahřívejte kurkumu společně s vodou až do chvíle, kdy se vytvoří něco jako pasta. Bude to trvat asi 8 minut. Pokud potřebujete více vody, přidejte. Mezitím přiveďte k varu mléko (nejlépe BIO nebo syrové nehomogenizované a nepasterované) společně s mandlovým olejem. Jakmile mléko začne vařit, odstavte jej bokem. Smíchejte mléko s kurkumovou pastou, můžete použít i mixér. Dochuťte medem. Kardamon můžete přidat ke kurkumě a vařit společně s vodou na pastu.

Pokud chcete, můžete si připravit i větší množství pasty a uchovat i v lednici, vydrží až 40 dní. Poměr kurkumy a vody je 1 díl kurkumy na 4 díly vody.

5 odpovědi na “„Zlaté mléko“ pro vnitřní i vnější krásu”

 1. Pekárková Anna napsal:

  Dobrý den p.Wilczková,mám na Vás prosbu kde seženu kurkumu a která je nejkvalitnější.Pocházím z Tábora a v běžném supermarketu mají jen obyčejnou v sáčcích. Je opravdu tak léčivá,jak se o ní píše? A pokud mám hemeroidy vnitřní i vnější, nevadí to? Je prý dost pálivá a asi vadí pak při vyprázdńování . Děkuji za Vaší odpověd Pekárková.

 2. Pekárková napsal:

  Dobrý den p. Wilczková,dnes jsem od Vás dostala e-mail ,ale bohužel omylem vymázla a nestačila přečíst. Můžete mi ho prosím poslat ještě jednou, Otázka se týkala kurkumy a zda vadí na hemeroidy. Děkuji moc Pekárková.

 3. Pekárková napsal:

  Dobrý den p. Wilczková,včera jsem Vám posílala email. Můžete mi prosím odepsat? Děkuji moc .Pekárková.

 4. Eva Pillay napsal:

  rada bych vedela, jestli je lepsi cerstva kurkuma nez ta v prasku a jak ji uzivat, musi se take varit?

 5. Agata napsal:

  Dobrý den,prosím vás,chci se zeptat,jestli se kurkuma před požitím musí vařit,nebo stačí přidat bez vaření.Vím,že aby měla účinek,má se podávat s pepřem.Děkuji za vaši odpověd Agata

Komentáře