Tlustí,nemocní a téměř mrtví ANEB „Hrdinové naší doby“

Namaste,

nemůžu jinak, než se s vámi podělit o úžasný 90-ti minutový dokument, který mi poslal Tomáš Kašpar, autor knihy „Nespěchejte do rakve“. Jmenuje se „Tlustí, nemocní a téměř mrtví“, ale já jsem si po shlédnutí vytvořila název jiný, a to „Hrdinové naší doby“. Až film shlédnete, sami se rozhodnete, který název se vám zdá lepší…:-)

Doporučuji tento úžasný vhled do osobní proměny hlavních hrdinů (a mnoha dalších jimi inspirovaných) ze dvou důvodů. Za prvé proto, že jsem sama vyzkoušela 10-denní šťávový půst a 7-denní detox půst Neera, a tudíž je mi toto téma velmi blízké, a za druhé, protože myšlenka, kterou pronesl hlavní protagonista Phill ke konci dokumentu, je vlastně vyjádřením Věku Vodnáře, ve kterém se podle učení Kundaliní jógy právě nacházíme – „Nechci už být člověkem, který něco ví, ale člověkem, který pro to něco dělá“. Shromažďování vědomostí a poznání bylo charakteristické pro věk Ryb (chtěli jsme neprve uvěřit a až pak něco dělat), zatímco Věk Vodnáře je typický tím, že musíme věci skutečně udělat, vyzkoušet na vlastní kůži, abychom tomu mohli uvěřit.

Udělala jsem, a pak uvěřila…Dělám a věřím :-)

A vám doporučuji totéž. Pro začátek vás poprosím o první krok, a to shlédnout celý dokument. Věřte mi, stojí za to! Tedy, ..nevěřte, ale „vyzkoušejte sami“. Přeji příjemný zážitek. Já si film užila.

S úctou,

Jana BKW.

45NLIm4nmao

Komentáře