Poznámky ze Srí Lanky aneb…

…Proč si zvolit „disciplinovanou“ dovolenou :-)

Namaste milí jogíni a jogínky,

zatímco se věnuji očistným technikám, koukám na oceán a pode mnou se rozprostírá pravá cejlonská džungle, nedalo mi, abych pro vás nepřeložila text, jehož téma úzce souvisí s mým pobytem na Srí Lance. Tímto tématem je OSOBNÍ DISCIPLÍNA. Jeho autor Robin Sharma nikdy nezklame. Sharmův text s názvem „Practise tough love“ jsem objevila v červencovém vydání časopisu YOGALIFE-yoga in the Middle East, zakoupeného v Abu-Dhabi a ráda bych vám ho nabídla k zamyšlení. Doufám, že vás text zaujme stejně jako zaujal mne a že vám uvedení disciplíny do svého života pomůže na cestě ke štěstí a úspěchu.

Nechť všechny bytosti šťastny jsou. Sat Nam!

Jana Bhajanpreet K.W.

Robin Sharma – Tvrdá láska! (Practise tough love)

/přeloženo z časopisu YOGALIFE-Yoga in the Middle East, červenec 2013/

SEBEDISCIPLÍNA je jako zlatá nit táhnoucí se vaším úspěšným a smysluplným životem. Disciplína vám totiž umožňuje dělat všechny ty věci, o kterých hluboko ve svém srdci víte, že byste je dělat měli, ale nikdy se vám do nich nechce.

Bez sebedisciplíny si nestanovíte jasné cíle, nebudete efektivně řídit svůj čas, či jednat správně s lidmi, budete mít problémy v těžkých časech, nebudete pečovat o své zdraví a myslet pozitivně. Návyku zvanému „sebedisciplína“ říkám „tvrdá láska“, protože být na sebe tvrdý je ve skutečnosti velmi milující gesto. Tím, že jste na sebe přísnější, začínáte žít svůj život odhodlaněji, máte ho ve vlastní režii, místo toho, abyste na život jen reagovali, jako to dělá list, který se nechá unášet řekou den za dnem, zmítán říčními proudy sem a tam.

Jak učím na jednom ze svých seminářů: Čím tvrdší na sebe budete, tím jednodušší budete mít život.

Kvalita vašeho života je vytvářena kvalitou vašich voleb a rozhodnutí, ať už je to výběr povolání či knih, které čtete, nebo čas, kdy vstáváte a myšlenky, které máte během dne. Jestliže pravidelně trénujete svou vůli tím, že si vybíráte to, o čem víte, že je pro vás dobré (spíše než to, co je vám příjemné), dostáváte svůj život zpět pod kontrolu.

Efektivní a úspěšní lidé netráví čas aktivitami, které pro ně jsou nejvýhodnější či nejpohodlnější. Mají ODVAHU naslouchat svému srdci a dělat moudrá rozhodnutí. A právě tento zvyk z nich dělá skvělé a úspěšné lidi. J

Komentáře