Hynek Jai Sangat Singh o Tréninku pro učitele KY

Namaste příznivci jógy,

jak jsem slíbila v posledním příspěvku, ráda bych vám zprostředkovala zkušenost mého spolužáka z kurzu Tréninku učitelů Kundaliní jógy. Je to krásný příspěvek a stojí za přečtení. Děkuji Hynku! :-)

Sat Nam.

Čtvrtek v 9:28 | Trénink učitelů

„Život mně kdysi dávno naučil, že bez duchovní praxe bude můj život poměrně neradostný. Každý den si zacvičit, či zameditovat někde v ústraní je a bylo nedocenitelné. Přirozeností člověka, tak jako například vody je jít cestou nejmenšího odporu a když jsem se na sebe upřímně podíval, zjistil jsem, že spíše posiluji již své silné stránky a trochu se bojím píchnout do „vosího hnízda“ svých slabostí. Uvědomil jsem si nutnost jakési vnější reflexe a nezávislého náhledu. Tedy to, že mně někdo ukáže to, co vidět nechci, ale zároveň to vytváří největší problémy v mém životě. Odmítám však vedení dnešních pseudoguruu a koučů, protože pochybuji o jejich úplné realizaci. Vhodnou alternativou efektivního osobnostního rozvoje je pro mě forma učitelských tréningů podle Yogi Bhajana. Učitelský tréning je pro mě forma ideálního duchovního vzdělávání. Metodika, limity a kritéria, tohoto výcviku jsou přesně dána prokazatelně osvícenou osobou Yogi Bajanem a jak lektoři, tak studenti je dodržují. Proto nehrozí žádné mocenské či jiné ego „úlety“ a pro mě to bylo bezpečné místo k růstu a zkoumání svého nitra.

Každý chceme se sebou něco dělat a máme tuto vizi. Praxe však pokulhává. Učitelský tréning mně donutil tuto vizi naplňovat, jednak zaplacením pro mě poměrně velké částky a jednak tím, že když už jsem to dělal, chtěl jsem získat certifikát k možnosti učit. Byly rána, kdy se mně opravdu nechtělo, ale vnitřní ranní boj byl snazší právě díky této motivaci. Další novým posunem byla pro mě práce ve skupině. Jsem spíše introvert a samorost a nerad spolupracuji. Skupinové meditace a cvičení mně ukázala, jaké problémy mám se sladit s lidmi a proč tyto problémy mám. Tato zjištění se pak promítla i do běžného života a vztahů.

Různí lektoři, které jsem během tréningu potkal a různé přístupy ke kundaliní józe mně odkryli další vnitřní nevyrovnanosti. Ukázalo se, že ve srovnání s ostatními hodně „tlačím na pilu“ a že nedokážu zpomalit, když jsem to udělal, objevil se hlas, který mně informoval, že jsem k ničemu a přišly výčitky. Už jen toto zjištění bylo velkým krokem v sebepoznávání.

Podle mého je jedno jestli chcete či nechcete být učiteli kundaliní jógy. Jde o to, že pokud chcete prožít naplněný život skrz duchovní růst, tak učitelský tréning váš proces výrazně usnadní a zrychlí. Navážete přátelství s lidmi, kteří jsou na stejné lodi, a už to samo o sobě je pro mě velká pomoc.“

Sat Nam

Hynek Jai Sangat

Komentáře