Globální sadhana-začíná již zítra!

Sat nam milí jogíni a jogínky,

jak jsem slíbila, představuji vám novou globální sadhanu (osobní duchovní praxi), která začíná již zítra, tj. 12.10.2012. Nejlépe před východem slunce nebo po jeho západu, případně kdykoli do 24:00 si najděte čas na meditaci, která se může stát vaší osobní sadhanou a která vás bude provázet na vaší cestě.

Co meditace obnáší?

Sedněte si do pohodlného sedu (turecký sed, lotosový sed či jiný pohodlný sed- např. i sed na židli s rovnými zády), předpažte a pak pokrčte paže v loktech. Dejte předloktí na sebe tak, že levé předloktí je dole, levá dlaň směřuje dolů a pravé předloktí spočívá na levém, prsty pravé dlaně končí u levého lokte. Paže jsou ve výši ramen. Pohled soustřeďte na špičku nosu a oči nechte z 1/10 otevřené. Začněte pronášet mantru:

Hari Nam Sat Nam Hari Nam Hari

Hari Nam Sat Nam Sat Nam Hari

Tuto mantru proneste na 1 nádech 3x. Pokračujte plynule, na jeden nádech 3x zopakujte mantru, po dobu nejlépe 31 minut, 40 dní za sebou. (Proč zrovna 40 dní je vhodná doba pro veškeré krije a meditace? Krásnou přednášku na toto téma vám přinesu v dalším příspěvku :-)

Předepsanou délku mantry je možné zkrátit na 3 minuty či 11 minut. Nezapomeňte, že jakákoliv praxe je lepší než žádná.

Věk Vodnáře je o zkušenosti, vaší vlastní zkušenosti. Proto neváhejte, prožijte si meditaci a nechte se vést, nechť je vaše cesta osvícená! Sat nam!

/CD či MP3 k této meditaci najdete na www.spiritvoyage.com, když zadáte do vyhledavače heslo „global sadhana“/

Jana Bhajanpreet K.W.

„Když člověk brzy ráno vstává na svou sadhanu, víte, kdo jej doprovází? Doprovází ho všichni andělé a svatí, protože ti se rádi shromažďují v místech, kde se zpívá či promlouvá k Bohu.“ 1O.4.1977 Yogi Bhajan

Komentáře